Tag : рашела мизрахи

Вести Македонија

Министерското место во труд и социјална политика до изборите останува празно

МИА Агенција
До изборите министерското место за труд и социјална политика во техничката Влада ќе остане празно откако ВМРО-ДПМНЕ до вчерашното распуштање на Собранието не даде нов...
Вести Македонија

Ласовска: Вистинската причина за разрешувањето на Мизрахи е обид за дефокус на СДСМ од криминалите

МИА Агенција
Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи по диктат на Заев, а по формално барање на Оливер Спасовски беше разрешена, само заради тоа што...
Вести Македонија Слајдер

Мицкоски на Фејсбук ја поддржа „дисидентката“ Мизрахи

Слободен печат
Додека синоќа пратениците во Собранието жестоко расправаа за предлогот за разрешување на техничката министерка за труд и социјална политик, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на...
Вести Македонија Слајдер

СДСМ: Заштитен е Уставот, интересите на граѓаните и европската перспектива на државата

Слободен печат
Од СДСМ ја поздравија одлуката на пратениците на Собранието на Република Северна Македонија за разрешување на сега веќе поранешната техничка министерка за труд и социјална...
Вести Македонија Слајдер

Заврши расправата за законот за ЈО, Мизрахи разрешена од функцијата министер за труд и социјална политика

МИА Агенција
На еден ден пред распуштање, Собранието работеше цела ноќ. На 135. седница заврши расправата за Предлог-законот за јавно обвинителство, а гласањето, како што соопшти претседателот...
Вести Македонија Слајдер

Собранието ја разреши техничката министерка Рашела Мизрахи

Слободен печат
По повеќечасовна расправа, Собранието со 62 гласа „за“ и 26 гласа „против“ ја разреши техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи. Разрешувањето на...
Вести Македонија

Димков: Мизрахи е новата Мирка Гинова

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Трајко Димков, од собраниската говорнца ѝ се заблагодари на техничката министерка за труд и социјала Рашела Мизрахи за дадената лекција...
Вести Македонија Слајдер

Мизрахи: Наместо да ја критикуваат мојата работа, ја критикуваа мојата верска и национална припадност

Слободен печат
Нарушените меѓучовечки односи, непостоење на вредности, распаднат систем, криење проблеми, очајни граѓани, исплашени вработени во МТСП, тоа се проблемите на Министерството за труд и социјална...
Вести Македонија Слајдер

ВМРО-ДПМНЕ бара повлекување на предлогот за разрешување на Мизрахи

МИА Агенција
Илија Димовски на вечерашната собраниска расправа во рамки на 136. седница рече дека употребата на името Северна Македонија согласно преспанскиот договор сé уште не е...
Вести Македонија Слајдер

Мизрахи: Не сум виновна за ништо

Слободен печат
Вчера во собранието техничкиот министер Оливер Спасовски поднесе барање за разрешување на техничката министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи. Одлуката на Спасовски е...