2 C
Скопје

Tag : ракометна репрезентација на чиле

Ракомет Спорт

Египет го реши Чиле на стартот на ракометниот Мундијал

Слободен печат
Домаќинот на Мундијалот, репрезентацијата на Египет очекувано на отворањето ја оправда фаворитската улога и со 35:29 го совлада Чиле. Неизвесноста беше присутна само во воведните...
Спорт Фудбал

Ракометарите повторно подобри од Чиле

Слободен печат
Ракометната репрезентација на Македонија ја оствари и втората победа во пријателскиот двомеч со Чиле, овој пат со 28:24. Селекторот Данило Брестовац одлучи на натпреварите со...