Тајсон: Секако дека пушев марихуана пред борбата со Рој Џонс!

Легендарниот боксер Мајк Тајсон призна дека пушеше марихуана пред да се врати во рингот и борбата против Рој Џонс јуниор. „Железниот Мајк“ му се врати на боксот во саботата, скоро 15 години по неговата последна професионална борба против Кевин Мекбрајд во јуни 2005 година. Иако има 54 години и по напорните тренинзи што ги помина …

Тајсон: Секако дека пушев марихуана пред борбата со Рој Џонс! Read More »