• продавачка

Драма во Сплит: Маж избодел продавачка до смрт

Според хрватската полиција, денеска нешто пред 15 часот на улицата Пољичка во Сплит, маж влегол во продавницата и со нож нападнал и усмртил вработена во продавница, пишува Индекс.хр. Жената починала во болница Жената со тешки повреди била пренесена во болница, каде набргу починала. Вработените во продавницата го фатиле мажот додека не дошла полицијата, а потоа …

Драма во Сплит: Маж избодел продавачка до смрт Read More »