-9 C
Скопје

Tag : превкусна

Магазин Магазин слајдер Храна

Одморете од месото: Направете ја оваа превкусна Попај салата!

Слободен печат
Одморете го вашето тело од масните и празнични трпези, исклучете го месото на неколку дена од менито и полека прејдете на полесните оброци… За ручек...
Магазин Магазин слајдер Храна

Ова попладне почастете го вашето семејство со лесна и превкусна чоколадна панакота

Слободен печат
Потребни состојки: – 300мл млечна слатка павлака – 200мл чоколадно млеко – 50гр шеќер – 150гр чоколадо за готвење – 10гр желатин Се ставаат слатката...
Еспресо Храна

Превкусна француска салата од компири (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Французите имаат прекрасна кујна, пробајте ја оваа салата-специјалитет која се подготвува многу едноставно и уверете се во тоа. Оваа едноставна и вкусна салата може да...
Еспресо Жена Магазин Храна

Превкусна крцкава пита со тиквички и млад кромид

Слободен печат
Бурекот, кој често го јадеме за појадок, понекогаш би можеле да го замените и со нешто малку поинакво… Јогуртот, нормално, се подразбира. За подготовка на...
Еспресо Храна

Едноставна, а превкусна чоколадна торта од палачинки

Слободен печат
Одлична торта од палачинки, со која ќе ги изненадите вашите сакани. Потребни состојки за палачинките: 3 јајца 250 г брашно 200 мл млеко прстофат сол...
Еспресо Храна

Превкусна шарена салата со киноа

Слободен печат
Иако ова е рецепт за салата, нејзините состојки долго време ќе ве држат сити, па така овој рецепт можете да го искористите и како замена...