6.8 C
Скопје

Tag : препирки

Вести Економија

Акциите на Луфтханза „тонат“ поради несогласување на најголемите акционери околу државната помош

Слободен печат
Акциите на Луфтханза утрово паднаа за 5,7 отсто по изјавата на генералниот директор Карстен Шпор дека компанијата ќе настојува да избегне приземјување и инсолвентност по...