Tag : позајмица

Спорт Фудбал

Кутињо се прероди во Баерн

Слободен печат
Фелипе Кутињо во летниот преоден рок одлучи да ја напушти Барселона и да замине на едногодишна позајмица во редовите на Баерн Минхен кои ќе имаат...
Спорт Фудбал

Официјално: Икарди на позајмица во ПСЖ (ВИДЕО)

Слободен печат
Мауро Икарди кој има и италијански пасош како позајмица ќе биде во дресот на „светците“ до 30 јуни 2020 година. Тој е 16 Аргентинец во...
Спорт Фудбал

Готово: Мхитарјан слета во Рим! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Хенрик Мхитарјан веќе пристигна во Рим за да ја комплетира позајмицата во редовите на италијанската Рома. Римската „волчица“ постигна договор со Арсенал за ангажман на...
Спорт Фудбал

Крис Смолинг и официјално во Рома

Слободен печат
Рома го позајми Крис Смолинг за три милиони евра од „црвените ѓаволи“ за наредната сезона 2019/20, но немало разговори за откуп на неговиот договор. Дефанзивецот...
Спорт Фудбал

Алексис Санчез слета во Милано на прегледи (ВИДЕО)

Слободен печат
Алексис Санчез денеска во попладневните часови слета на аеродромот „Малпенса“ во Милано, каде беше пречекан од стотици фанови на Интер. 30-годишниот фудбалер прво треба да...
Спорт Фудбал

Нејмар две години на позајмица! (ФОТО)

Слободен печат
Според „Мундо Депортиво“, медиум кој што е добро запознат со случувањата во Барселона, новата идеја, односно понуда до ПСЖ за Нејмар е позајмица на две...
Спорт Фудбал

Алексис Санчез утре на лекарски прегледи

Слободен печат
Санчез на почетокот од 2018 година дојде на „Олд Трафорд“ како големо засилување и се промовираше како еден од најплатените фудбалери во Англија. Но, Чилеанецот...
Спорт Фудбал

Баерн Минхен го промовираше Кутињо (ФОТО)

Слободен печат
Информациите велат дека Барса од оваа позајмица профитирала 8.500.000 милиони евра, а наредното лето Германците ќе имаат опција да го откупат Бразилецот за сума од...
Спорт Фудбал

Кутињо оди на позајмица

Слободен печат
Бразилецот Фелипе Кутињо кој се смета за едно од најскапите промашувања на Барселона, во наредните неколку часови се очекува и официјално да го напушти шпанскиот...
Спорт Фудбал

Само што дојде, веќе мора да си оди од Реал Мадрид

Слободен печат
Српскиот репрезентативец Лука Јовиќ се наоѓа на излезни врати од Реал Мадрид иако на „Сантијаго Бернабеу“ пристигна ова лето. Според „Дон Балон“, Јовиќ не успеал...