6 C
Скопје

Tag : потреси

Вести Македонија Слајдер

Вчеравечер регистриран уште еден земјотрес во Македонија со јачина од 3,5 степени по Рихтер

Слободен печат
Земјотрес со интензитет од 3,5 степени според Рихтеровата скала е регистриран синоќа во 22.38 часот во близина на Гостивар. – Во 22.38 часот се случил...
Вести Регион Слајдер

Потресите во Хрватска не запираат: Нов земјотрес почуствуван кај Петриња

Слободен печат
Земјотрес со јачина од три степени по Рихтер е регистриран на подрачјето Петриња, потврди Европскиот медитерански сеизмолошки центар. Земјотресот бил почуствуван околу половина час после...
Вести Регион

Нов земјотрес утринава во Хрватска: За еден ден се забележани 90 нови потреси

Слободен печат
Земјотрес со сила од 2.9 по Рихтер бил почуствуван утринава во 7.11 часот на подрачјето на Петриња, Сисак и Покупск, пренесува ЕСМЦ. Епицентарот бил кај...
Вести Регион

Девет помали земјотреси регистрирани изминативе 24 часа во Загреб

Слободен печат
Хрватската Сеизмолошката опсерваторија која го следи подрачјето на Загреб изминативе 24 часа регистрирала девет помали земјотреси со јачина од околу 1 до 3 степени. Од...
Вести Регион

Од саботниот земјотрес регистрирани над 340 потреси во Албанија

Слободен печат
Албанскиот институт за геолошки науки, енергија, вода и животна средина соопшти дека повеќе од 340 последователни земјотреси се регистрирани по земјотресот со интензитет од 5,8...
Вести Регион

Земјотрес ја „тресе“ Грција

Слободен печат
Како што пренесуваат медиумите од нашиот јужен сосед, потресот се случил во меѓу грчките острови Родос и Карпатос, во 14.58 часот по локално време и...