Tag : поповиќ

Вести Македонија Слајдер

Поповиќ: Со новата методологија фокусот е добро управување – нешто што тешко се постигнува во краток рок

Слободен печат
„ЕК ги најави контурите на новата методологија која допрва треба да биде објавена, а тоа што ние го искоментиравме беше повеќе очекување од истата и...
Еспресо Шоу биз

Северина подготви жалба на пресудата: Судот не го праша детето

Слободен печат
Адвокатскиот тим на пејачката Северина Којиќ (47) поднесе две жалби на пресудата на загребскиот Општински граѓански суд, пренесуваат хрватските медиуми. Адвокатите поднесоа и барање за...
Еспресо Шоу биз

Лепа Брена и Саша Поповиќ ја продадоа „Гранд“ и заработија милиони

Слободен печат
Саша Поповиќ и Лепа Брена, заедно со сопругот на Брена, Слободан Живоиновиќ, го продадоа уделот од 49 проценти од „Гранд продукција“ на компанијата „Јунајтед медија“...
Еспресо Шоу биз

Сопругата на Саша Поповиќ го прослави 50 роденден – Веднаш се пофали со подарокот од него (ФОТО)

Слободен печат
Сопругата на директорот на „Гранд“, Саша Поповиќ, Сузана Јовановиќ, го прослави својот 50-ти роденден, а какво изнанадување доби, веднаш се пофали на социјалните мрежи. Пејачката...
Еспресо Шоу биз

Саша и Душко на море: Кој има поубави купаќи?

Слободен печат
Директорот на „Гранд“ продукција Саша Поповиќ овие денови со семејството престојува во Опатија, како и секое лето, каде ги полни батериите пред новата сезона од...
Еспресо Шоу биз

Карлеуша објави фотка од сопругата на Саша Поповиќ во бикини (ФОТО)

Слободен печат
Директорот на „Гранд“ Саша Поповиќ (65) се одмара со семејството во Опатија, а на нив таму им се придружи и Јелена Карлеуша (41) со своите...
Ракомет Спорт

Металург ангажираше црногорски репрезентативец

Поповиќ (29) потекнува од школата на Ловќен од Цетиње, а игра на позиција лево крило. Поповиќ во Металург доаѓа од редовите на Пелистер, каде одигра...
Еспресо Шоу биз

МАРИЈА ШЕРИФОВИЌ го напушта ГРАНД поради БЕБЕ: Ќе станам МАЈКА и ќе го чувам детето САМА!

Слободен печат
Директорот на „ГРАНД“ Саша Поповиќ постојано истакнува дека „Ѕвездите на Гранд“ се најгледани поради „тимот кој победува“, мислејќи притоа на членовите на жирито кое е...