15.8 C
Скопје

Tag : побегнале

Хроника

Украле автомобил, побегнале од полицијата и слетале во реката

Денес, околу 2.45 часот, помеѓу населбите Долни Видовец и Долна Дубрава, патрола на Полициската станица Прелог со употреба на звучни и светлосни знаци се обидела...
Вести Свет

Џихадисти на ИСИС побегнале од затвор по турското бомбардирање

Слободен печат
Пет џихадисти на ИСИС побегнале од затвор во северна Сирија по турското бомбардирање, изјави гласноговорникот на курдските сиријски демократски сили, Марван Камишло, пренесува Индепендент. Тој...