• Плоштад Македонија

ФОТО: Скопје ужива во мечевите на најдобрите боксери од поранешна СФРЈ

Вчера на плоштадот „Македонија“ се одржаа двете полуфиналиња во регионалната лига во бокс кои ги намамија скопјани и љубителите на „благородната вештина“. Во првото полуфинале на фајнал-фор турнирот ракавите ги вкрстија боксерите на Лозница и Витезови и патникот во финалето беше одлучен токму во последниот меч. Санел Хасановиќ со 3:2 го совлада Јосиќ Ќориќ и …

ФОТО: Скопје ужива во мечевите на најдобрите боксери од поранешна СФРЈ Read More »