16.8 C
Скопје

Tag : пливачка

Останатo Слајдер Спорт

Јапонска пливачка ја победи леукемијата и обезбеди пласман на Олимписките игри

Слободен печат
Рикако Икее откако ја заврши штафетната трка на 4х100 метри, цврсто ја стегна раката, ги прегрна своте противнички во соседната патека и потоа се расплака...
Жена Магазин Магазин слајдер

Гертруда Едерле е прва жена која го препливала Ла Манш: Кога некој ќе ми каже дека не можам нешто да направам, тогаш одам и го правам тоа!

Слободен печат
Кралицата на брановите, како што ја викале новинарите олимписката шампионка во пливање Гертруда Едерле, се родила во 1905 година како трето дете на германски емигрант...
Еспресо Магазин Магазин слајдер

Секси Русинка го запали Инстаграм: Симулираше пливање на суво во провокативно издание! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Руската пливачка Јулија Јефимова стана хит на социјалните мрежи, откако објави како се подготвува за натпреварување иако е во карантин поради епидемијата на коронавирусот. View...
Останатo Спорт

Делегација на ФИНА ќе ги решава проблемите во македонското пливање

Слободен печат
Од ФИНА исто така ја знаат ситуацијата во македонското пливање, најновите информации велат дека тие не можат моментно да ги потврдат промените. А причина поради...