20.8 C
Скопје

Tag : плетење

Забава Магазин Магазин слајдер

Погледнете кое хоби најмногу ќе ве опушти: Одлично е за справување со стресот!

Слободен Печат
Не е тајна дека 2020 година е тешка година. Светот е погоден од работи како пандемија на коронавирусот, бројни протести, зголемена невработеност и природни катастрофи,...
Забава Магазин слајдер

Јога на мозокот: Хобито на нашите баби стана хит во светот

Слободен печат
Ритмичкото темпо на плетењето ја работи својата работа: за време на оваа интересна работа, човекот се чини дека паѓа во транс. Рацете зафатени, главата ослободена...
Жена Магазин

Ќе се изненадите од здравствените придобивки на плетењето

Слободен печат
Плетењето и везењето се активности кои, иако можеби изгледаат како пријатна забава, имаат позитивно влијание врз психофизичката благосостојба. Еве конкретно кои се придобивките од плетењето....
Останатo Спорт

Јелена го учи Новак Ѓоковиќ на стариот занает (ФОТО)

Слободен печат
Вчерашниот слободен ден на Ролан Гарос, Новак Ѓоковиќ го искористи да научи нов занает. Неговата сопруга Јелена, дождливиот ден во Париз, го искористи да го...