15.8 C
Скопје

Tag : пинг понг

Останатo Спорт

Станојковски нема конкуренција во македонскиот пинг понг

Слободен печат
Ден после одржувањето на Државното првенство за сениори, поради скратениот календар на пинг понгарската федерација се одржа ТОП 8 турнирот на кој учествуваат најдобриете осум...
Останатo Спорт

Пинг понгот повторно се враќа во салите

Слободен печат
Последното официјално случување на пинг понгарската сцена беше некаде во средината на март, кога се одиграа натпреварите од десоттото коло во најелитното лигашко натпреварување. Од...
Останатo Спорт

Без прогласување на шампион, прекинати натпреварите во пинг понг!

Слободен печат
Пандемијата со коронавирусот како и во останатите спортови така и во пинг понгот им ја ускрати можноста на натпреварувачите на спортските терени да покажат кој...
Останатo Спорт

Две сценарија за крај на првенството во пинг понг

Слободен печат
На 8 март се одиграа последните натпревари во пинг понгарското првенство. Од тој датум поради пандемијата предизвикана од коронавирусот, како и во другите спортови така...
Останатo Спорт

Сиријка со само 11 година ќе учествува на ОИ во Токио

Слободен печат
Хенд Заза, млада 11-годишна Сиријка обезбеди пласман на Олимписките игри во Токио откако славеше на азиските олимписки квалификации во пинг понг. Таа ќе биде најмладата...
Останатo Спорт

Интервју со Ана Стојановска: Не се покајав што го избрав пинг понгот, досега имам 130 медали и 30 трофеи!

Фидан Коминовски
Веб изданието на „Слободен печат“ продолжува со серијата интервјуа со македонските млади спортски таленти и нивно афирмирање, Ана Стојановска блеска во пинг понгот и има...
Останатo Спорт

Јуниорките доминираа на Балканската лига во пинг понг

Слободен печат
Пингпонгарската федерација на Македонија викендот што измина беше домаќин на вториот круг од натпреварите во рамките на Балканската конект лига во пинг понг за млади...
Останатo Спорт

Скопје домаќин на Светската серија турнири во пинг понг

Слободен печат
Градот Скопје, во периодот помеѓу 8 и 12 октомври во СЦ „Борис Трајковски“ ќе биде домаќин на ИТТФ Светската јуниорска и кадетска серија од челенџ...
Кошарка Спорт

Јокиќ си најде ново хоби надвор од кошарката (ВИДЕО)

Слободен печат
Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ по настапот за репрезентацијата на Србија на Светскотко првенство во Кина, се врати во САД каде продолжи да ја...
Останатo Спорт

Македонец меѓу најдобрите 10 пингпонгари во Европа

МИА Агенција
Во натпреварите кои се одржаа во рамките на пинг-понгарскиот камп, Лука го освои 9.место, во конкуренција на најсилните играчи од Европа. Лука во групната фаза...