Tag : пинг понг

Останатo Спорт

Интервју со Ана Стојановска: Не се покајав што го избрав пинг понгот, досега имам 130 медали и 30 трофеи!

Фидан Коминовски
Веб изданието на „Слободен печат“ продолжува со серијата интервјуа со македонските млади спортски таленти и нивно афирмирање, Ана Стојановска блеска во пинг понгот и има...
Останатo Спорт

Јуниорките доминираа на Балканската лига во пинг понг

Слободен печат
Пингпонгарската федерација на Македонија викендот што измина беше домаќин на вториот круг од натпреварите во рамките на Балканската конект лига во пинг понг за млади...
Останатo Спорт

Скопје домаќин на Светската серија турнири во пинг понг

Слободен печат
Градот Скопје, во периодот помеѓу 8 и 12 октомври во СЦ „Борис Трајковски“ ќе биде домаќин на ИТТФ Светската јуниорска и кадетска серија од челенџ...
Кошарка Спорт

Јокиќ си најде ново хоби надвор од кошарката (ВИДЕО)

Слободен печат
Центарот на Денвер нагетс, Никола Јокиќ по настапот за репрезентацијата на Србија на Светскотко првенство во Кина, се врати во САД каде продолжи да ја...
Останатo Спорт

Македонец меѓу најдобрите 10 пингпонгари во Европа

МИА Агенција
Во натпреварите кои се одржаа во рамките на пинг-понгарскиот камп, Лука го освои 9.место, во конкуренција на најсилните играчи од Европа. Лука во групната фаза...