Tag : петринија

Вести Култура

Триумфален викенд со 7 награди за „Господ постои, името ѝ е Петрунија“

Слободен печат
 Започнувајќи со Филмскиот фестивал во Мароко, Salé Women Film Festival, „Петрунија“ освои три награди. Специјалната награда од жирито за режија ја доби нашата режисерка Теона Стругар...