Tag : пет години

Спорт Фудбал

ФФМ: Петгодишна стратегија за развој на женскиот фудбал

Слободен печат
Фудбалската Федерација на Македонија со одлука на Управниот Одбор, започнува процес на изработка на специјализирана стратегија за развој на женскиот фудбал. Преку овој процес, кој...
Останатo Спорт

Пет години затвор за двократен олимписки шампион во џудо

Слободен печат
Врховниот суд во Виена денеска ја потврди казната од пет години затвор за поранешниот двократен олимписки џудо шампион, Питер Зајзенбахер (60) поради сериозна сексуална злоупотреба...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Весникот „Шарли Ебдо“ на својствен начин одбележува пет години од смртоносниот терористички напад

МИА Агенција
Денеска се навршуваат пет години откако се случи терористичкиот напад во редакцијата на Шарли Ебдо, при што загинаа дванаесет лица. Во својот специјален број, сатиричниот...