23.8 C
Скопје

Tag : пешак

Вести Хроника

Загина маж во сообраќајка кај Виница

Пешак загинал во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 10.20 часот на локалниот пат село Јакимово-Виница. На влезот на просторот за паркирање на возила,...
Хроника

Прегазен пешак во Скопје

Слободен печат
Утринава во Скопје на булеварот „Србија“ камион прегази пешак на 61 годишна возраст. Според полицијата, камионот бил управуван од 40 годишен велешанец. Телото на починатиот...
Вести Хроника

Загина пешак во Струмица

Вчера во 10.45 часот, во круг на индустриска зона во Струмица комбе „мерцедес спринтер“ со прилепски таблички, управувано од Р.А.(40) од Прилеп, удрило во пешакот...
Хроника

Повреден пешак во центарот на Штип: Џип удрил во 42-годишен маж

Слободен печат
Во Штип денеска повреден е 42-годишен пешак, кој ја преминувал улицата на мостотот кај „Стопанска банка”. Во него удрил џип марка „сузуки”, управуван од 60-годишен...
Некатегоризирано Хроника

Пешак загина во железничка несреќа во Скопје

Горан Наумовски
Еден пешак загинал во железничка несреќа изминатото деноноќие во Скопје, а се случиле уште 11 сообраќајни незгоди во кои се повредени вкупно 14 лица од...
Хроника

Возило „Голф 5“ удрило во жена кај Бит пазар, повредената со тешки телесни повреди пренесена на клиника

Слободен печат
Возило „Голф 5“ удрило пешак кај Бит-пазар, јавува ТВ21. Според првичните информации, повредена е една жена која се здобила со тешки телесни повреди и итно...
Вести Хроника

Повреден пешак во Аеродром

Шеесет и шестгодишната М.В. од Скопје е тешко повредена откако e удрена од автомобил. Несреќата се случила вчера околу 15.45 часот на крстосницата од сервисна...
Хроника

Непознат возач прегазил пешак во Тетово

Слободен печат
На 16.08.2019 во 08,00 часот, било пријавено дека во Тетово, на крстосницата од булеварот „Видое Смилески Бато“ и улицата „Браќа Миладиновци“ за сега непознато патничко...
Вести Хроника

Автомобил повреди пешак

Полицијата извести дека синоќа во 21.35 часот на магистралниот пат Струмица – Ново Село, кај село Босилово Љ.Г. (43) од село Средно Коњарево, управувајќи „опел...
Вести Хроника

„БМВ“ повреди пешак

Горан Наумовски
Во охридската полиција вчера е пријавено дека околу 13:30 часот на улицата „7 Ноември“ возило „БМВ“ со охридски регистарски ознаки управувано од З.З. (64) од...