Tag : парчиња

Еспресо Жена Магазин Мода

6 најдобри стајлинзи: Носете кожни пантолони како трендсетерките! (ФОТО)

Слободен печат
Кога есента ќе затропа на вратата јасно е дека е време за кожната гардероба. Јакните од овој материјал веќе со години се задолжително парче во...
Еспресо Жена Магазин Мода

Есенски парчиња облека кои совршено им прилегаат на дамите со заносни облини (ФОТО)

Слободен печат
Овие парчиња облека се создадени за дами со раскошни облини… Доколку оваа есен се чудите што да облечете, а сепак да бидете во тренд, ние...
Еспресо Жена Магазин Мода

Меланија повторно одржа модна лекција! (ФОТО)

Слободен печат
Уште еден доказ дека првата дама на Америка е кралица на деловните модни парчиња. Меланија Трамп (49) со своите прекрасни модни комбинации е вечна модна...
Еспресо Жена Магазин Мода

Морате да ги имате: Модни парчиња кои ќе се носат оваа есен (ФОТО)

Слободен печат
Сигурно веќе ве интересира што ќе носиме оваа есен. Добра вест е дека многу од парчињата во категоријата „must have“ за оваа есен, веќе ги...
Еспресо Мода

Меланија Трамп брилира: Само една боја и две класични парчиња за целосно ефектен изглед (ФОТО)

Слободен печат
Можат ли потпетиците и панталоните во ист тон да бидат моден погодок? Можат доколку знаете на кој начин да ги комбинирате боите. Како и секоја...
Еспресо Жена Магазин Мода

Ѕирнете во плакарот на најпознатата ријалити мајка во светот (ВИДЕО)

Слободен печат
Не е тајна дека сите членки на познатото реалити семејство Кардашијан-Џенер уживаат во богатство кое, пред се, го создадоа благодарение на реалити програмата „Keeping Up...
Еспресо Жена Магазин Мода

Задолжителен накит за оваа сезона (ФОТО)

Слободен печат
Во текот на топлите денови накитот претставува важен дел од секој аутфит. Оваа сезона е во знакот на овој впечатливи парчиња кои со оригиналниот дизајн...
Забава Магазин

ДЕДО (84) Е ИНСТАГРАМ ЅВЕЗДА! Му дозволил на внукот да го облекува, а сега го следат повеќе од 67 илјади луѓе! (ФОТО)

Слободен печат
Младиот Јапонец Наоја Куди се вратил во својот дом за празниците и во вишокот слободно време се одлучил да направи мал експеримент со својот 84-годишен...
Еспресо Жена Магазин Мода

Овие 6 модни парчиња морате да ги имате ова лето (ФОТО)

Слободен печат
Најубавиот период во годината носи и некои од најубавите трендови. 20-тина степени и сончеви зраци – пријатна пролет и уште попријатна најава за летото. Ако...
Еспресо Мода

Пет “досадни” модни трендови кои никогаш не излегуваат од мода (ФОТО)

Слободен печат
Иако впечатливите примероци и силните бои можат да не приблечат на кратко, класичните, едноставни парчиња градат безвременски стил. Можеби не се навозбудливите работи во кои...