Tag : параолимписки игри

Кошарка Спорт

Британец сака да си ја ампутира ногата бидејќи не му дозволуваат да учествува на Параолимписките игри

Слободен печат
Бејтс смета дека е проморан на ваков радикален чекор поради неодамнешната промена воправилата со кој не му се дозволува да се натпреварува во овој спорт,...
Останатo Спорт

ТАЖНА ВЕСТ ОД БЕЛГИЈА: Параолимписка шампионка се одлучи на радикален потег!

Слободен печат
На Летните параолимписки игри во Лондон 2012 година го освои сребрениот медал на Т52 трката со количка на 200 метри каде што постави европски рекорд....