• панцероти

ВИДЕО | Готвиме со Маја: Крофни и панцероти

За денес нашата позната готвачка Маја ни подготви рецепти за вкусни блага и солена закуска, кои совршено ќе ни го надополнат денот. Погледнете ја Маја како подготвува крофни и панцероти. Крофни 200 мл млеко 50 г путер 1 јајце 1 жолчка 1 Долчела сув квасец 1 лажица шеќер Малку сол Неколку капки алкохолен оцет 50 …

ВИДЕО | Готвиме со Маја: Крофни и панцероти Read More »