-6 C
Скопје

Tag : останатите

Здравје Магазин Магазин слајдер

Овие два симптоми на коронавирусот сепак се позастапени од останатите: Доколку ги имате, не чекајте ниту секунда!

Слободен печат
Истражувачкиот тим заклучи дека овие два симптоми на кронавирусот ги имаат речиси сите заразени. Досега научивме дека температурата, сувата кашлица, грозницата, губитокот на чувството за...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Разрешена Јанева, утре ќе се регулира статусот на останатите обвинители во СЈО

Слободен печат
Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, која во моментот е во притвор како третоосомничена во случајот „Рекет” веќе е разрешена. Останува да се регулира статусот на...