-1 C
Скопје

Tag : осман кавала

Вести Ви Препорачуваме Регион СП Неделник

Репресивните политики на Ердоган потврдени од Врховниот суд на Турција

Слободен печат
Европската Унија залудно повикува на итно ослободување на бизнисменот и активист Осман Кавала, бидејќи Врховниот суд на Турција пресуди дека продолжениот притвор е легален, и...