Tag : околината

Вести Ви Препорачуваме Скопје

Скопје и околината може да очекува двојно повеќе жешки денови до 2065 година

МИА Агенција
Скопје летово беше во портокалова фаза, а термометрите покажуваа и до 45 Целзиусови степени. Ефектите од глобалното затоплување веќе се реалност и се случуваат, а...