Tag : Одри Хепберн

Магазин Магазин слајдер Ретро Сцена

Безвременскиот стил на Одри Хепберн: Модната икона на златната доба во Холивуд! (ФОТО)

Слободен Печат
Иако најчесто ги гледаме нејзините фотографии од филмовите, посебно од „Појадокот кај Тифани“, оние кои настанале во приватниот живот на Одри Хепберн се еднакво моќни...
Забава Магазин

Одри Хепберн: Овој едноставен специјалитет го јадела еднаш неделно

Слободен печат
Иако била позната по својата ситна фигура и кружеле гласини дека има пореметување во исхраната, тоа не било вистина. Одри никогаш не поддржувала диети, а...