18.8 C
Скопје

Tag : одмазда

Вести Свет

Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на одмазда

МИА Агенција
Израелската армија ја гранатираше територијата на Либан во знак на  одмазда откако беа истрелани ракети нејзината територија кон Израел. „Шест ракети беа испукани од Либан...
Вести Свет

Oткриен е мотивот на убиецот од Русија: „Тој пукаше од одмазда и омраза“

Денеска тинејџер вооружен со експлозив и автоматска пушка уби осум лица во училиште во Казан, Русија. Меѓу убиените се седум деца и наставник. Првичните информации...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Слатка одмазда – Анџелина Џоли во врска со 23-години повозрасен колега и пријател на Бред Пит?

Слободен печат
Анџелина Џоли (45) наводно започнала романса со колегата Мики Рурк (68). Холивудската актерка, според таблоидите, била уловена како се бакнува со 23 години постариот актер....
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Не ви препорачуваме да се задевате со нив – Трите најодмаздољубиви хороскопски знаци

Слободен печат
Ако повредите личност родена во знакот Јарец, да знаете дека тоа ќе го преплаќате и отплаќате во текот на целиот живот....
Вести Свет

Турција почна офанзива „Пролетен штит” како одмазда за загинатите 33 војници во Идлиб

МИА Агенција
Турција почна офанзива против режимот на сирискиот претседател Башар ал-Асад во северозападната сириска пртовинција Идлив Офанзивата е почната како одговор на смртоносниот напад на сириските...
Ви Препорачуваме Забава Магазин

Кралицата се одмаздува чекор по чекор – Еве што и одзема на Меган Маркл!

Слободен печат
По одземањето на титулата и барањето да ги вратат парите за трошоците од поправка на куќата на принцот Хари и Меган Маркл, кои се платени...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Нема примирје, иранската Револуционерна гарда подготвува уште посилна одмазда?

Слободен печат
Командантот на иранската Револуционерна гарда Адбулах Араги денес изјави дека Иран наскоро уште посилно ќе се одмазди за минатонеделното убиство на иранскиот генерал Касем Сулејмани....
Вести Свет Слајдер

ЗАВРШИ ОДМАЗДАТА: Иран нема да презема понатамошни воени активности

Слободен печат
Постојаниот претставник на Иран во ОН, Маџид Тахт Раванчи, изјави денеска дека неговата земја ја завршила одмаздата за Сулејмани и нема да преземе понатамошни воени...
Вести Свет

Иран разгледува 13 сценарија за одмазда на Сулејмани

Слободен печат
Иран разгледуваше тринаесет „сценарија за одмазда” поради американскиот воздушен напад во кој загина иранскиот генерал Касем Сулејмани во Ирак. Тоа го изјави денеска секретарот на...
Вести Свет

МАСАКР ВО КОЛУМБИЈА: При одмазда убиени пет домородци, а шест се повредени

Слободен печат
Петмина припадници на домородно племе се убиени, а шестмина повредени во колумбиското место Такуејо, соопшти војската на Колумбија. Според првичната истрага, масакрот се случил како...