Одбојкарите Русија и Полска се први четвртфиналисти на ЕП

Одбојкарската репрезентација на Русија се пласира во четвртфиналето на Европското првенство откако во осминафиналето во четири сета и тоа со 22:25,25:16,25:22,25:22 ја совлада Украина. Противник на Русија во борбата за пласман меѓу четирите најдобри репрезентации на ЕП ќе и биде домаќинот Полска која без никакви проблеми со 3:0 (25:16,25:16,25:14) ја совлада Финска. Украинците во првиот …

Одбојкарите Русија и Полска се први четвртфиналисти на ЕП Read More »