Tag : носење оружје

Вести Свет

ФБИ уапси група неонацисти

Слободен Печат
ФБИ уапци тројца припадници на неонацистичка група. Групата наводно планирала на собир за поддршка на поседување оружје во Ричмонд да предизвика насилство и да започне...