Tag : Николовски

Вести Македонија

Николовски: Извршителските дејствија се стопираат до 30 јуни, граѓаните имаат можност за одложено плаќање на кредитите

Слободен печат
Здравјето на граѓаните е најважно. Секојдневно се соочуваме со предизвикот да ги заштитиме граѓаните. Како одговорна партија целосно сме фокусирани во поддршка на институциите кои...
Вести Македонија Слајдер

Николовски: Наместо ВМРО-ДПМНЕ да се заканува со кривични кон Филипче, потребна е поддршка на институциите кои се справуваат со коронавирусот

Слободен печат
Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека тие ги бирале и рангирале кандидите за пратеници според нивниот придонес...
Вести Македонија Слајдер

Љупчо Николовски: Докторката не беше кај мене на свадба

Слободен печат
Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски на Фејсбук напиша дека ги демантира пишувањата на некои медиуми дека директорката на Клиниката за кожни болести, за која...
Вести Македонија Слајдер

Николовски: Наќе Чулев дојде во МВР и веднаш имаме акција против дрога, тоа е разликата

Слободен печат
Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека откако СДСМ е на власт, по улиците има најмногу кокаин. -Никогаш порано...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Шекеринска до Николовски: Имавте ли контакти со Груевски откако беше правосилна пресудата?

Слободен печат
Во вечерашното гостување на „Топ Тема“, заменик претседателката на СДСМ и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска го праша потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николовски дали контактирал...
Вести Македонија Слајдер

Николовски: Приклучете се на маршот „Чекориме за правда“

Слободен печат
„Нашата заложба за градење на силни, независни и професионални јавни обвинителства – успева. Собранието со потребното мнозинство пратеници го усвои Законот за јавно обвинителство. Ставивме...
Вести Македонија

Николовски: Промена на Устав или брзи реформи и членство во ЕУ за промена на Договорот од Преспа

Слободен печат
„Ние гласавме за НАТО и сме силни поддржувачи. Тоа е фундамент на нашето постоење уште пред нашето формирање. Сите бевме свесни дека договор со Грција...
Вести Македонија Слајдер Утрински Брифинг

Николовски: Правниот тим на ВМРО-ДПМНЕ ќе го разгледа донесувањето на Законот за ЈО

Слободен печат
Како ново раководство на ВМРО- ДПМНЕ сакаме да наметнеме еден друг стил на однесување, мислам дека доста и е на Македонија од целата таа напнатост....
Вести Македонија Слајдер

Николовски: Постои реална можност да се направи ново парламентарно мнозинство, а потоа нова стабилна влада

Слободен печат
Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски вечерва на својот Фејсбук профил напиша дека постои реална можност да се направи ново парламентарно мнозинство, а потоа и...