20 C
Скопје

Tag : никола маркоски

Ракомет Спорт

Маркоски: Штета што со Магдебург ќе играме без навивачи

Слободен печат
Ракометарите на Е. Пелистер утревечер (20.45 ч.) против германскиот Магдебург го играат првиот осминафинален натпревар во рамки на Лигата на Европа. Иако бундеслигашот во двомечот...
Ракомет Спорт

Против Чиле да покажеме дека вредиме барем за втор круг!

Слободен печат
Репрезентациите на Шведска и Египет беа пресилни за нас, последната шанса се вика Чиле за освојување на третата позиција која исто така води во следната...