Tag : Нико Ковач

Спорт Фудбал

Нико Ковач и официјално седна на клупата на Монако

Слободен печат
Нико Ковач денеска и официјално е промовиран во нов тренер на францускиот прволигаш Монако. Тој доаѓа во тимот од Монте Карло на местото на Шпанецот...
Спорт Фудбал

Ѕвездата на Баерн го „пецна“ поранешниот тренер: Слушај ја сопругата

Слободен печат
Германскиот репрезентативец, Томас Милер на почетокот од сезоната најави дека во зимскиот преоден рок ќе побара Баерн да го продаде, поради односот со тогашниот тренер...
Спорт Фудбал

Баерн е повторно „неуништлив“: Изгледа било до тренерот..! (ФОТО)

Слободен печат
После шокантниот пораз на 2. ноември на гостин во Бундес лигата кај Ајнтрахт Франкфурт (5:1), тренерската клупа ја напушти Нико Ковач. Хрватскиот стратег и пред...
Спорт Фудбал

Официјално: Ковач не е повеќе тренер на Баерн

Слободен печат
И официјално вечерва Баерн Минхен потврди дека тренерската клупа ја напушти Нико Ковач, двете страни се договорија за прекин на соработката. Со месеци се шпекулираше...
Спорт Фудбал

Баерн го менува Ковач со Покетино?

Слободен печат
Променливите игри и резултати на Баерн Минхен оваа сезона ги натераа челниците на екипата да започнат со потрагата на замена за тренерот Нико Ковач. Изборот...
Спорт Фудбал

Иновација на Ковач, совет на играчи во Баерн

Слободен печат
Нико Ковач кој минатата година седна на клупата на Баерн Минхен, на почетокот се соочуваше со бројни проблеми во соблекувалната кои го поткопуваа неговиот авторитет....
Спорт Фудбал

Германија треба да се радува поради Кутињо

Слободен печат
Барселона и Баерн Минхен успеаја да се договорат, Фелипе Кутињо во следната сезона ќе игра во Бундес лигата. Баварците се согласија да му ја исплатат...
Спорт Фудбал

Баерн знае што купува, промовирани три засилувања (ФОТО)

Слободен печат
Германскиот шампион Баерн го засилија двајцата француски репрезентативци Лукас Ернандез и Бенжамин Павар, и младиот германски репрезентативец Јан Фјете Арп. Ернандез е најголемото засилување во...
Спорт Фудбал

Ковач: Не сум среќен, ми требаат четири играчи!

Слободен печат
Во интервјуто за „Кикер“, хрватскиот стручњак Ковач рече дека Баерн треба да потпише уште четири нови играчи. До сега баварскиот гигант надополнет со француските дефанзивци...
Спорт Фудбал

Баерн потврди: Хумелс се враќа во Дортмунд

Слободен печат
Овој месец се најавуваше заминување на Хумелс од германскиот шампион,  не беше посакуван од хрватскиот стратег Нико Ковач, еве денеска се потврдија таквите информации. Хумелс,...