• нестабилно време

До петок нестабилно со пороен дожд, грмежи и ветер

Под влијание на исклучително нестабила воздушна маса, до петок ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време со пороен дожд и грмежи. На повеќе места ќе има појава на невреме со обилен пороен дожд за кратко време, грмежи, силен ветер (над 60 км/час) и град, соопшти УХМР. Дневната температура постепено ќе опаѓа. За време на …

До петок нестабилно со пороен дожд, грмежи и ветер Read More »