• ненад зивчевиќ

Со „стотка“ се вратија насмевките во КК Куманово, доминација на Зивчевиќ

Денеска играчите на Куманово ја прекинаа поразителната низа со победа над Феникс 2010 со конечен резултат 103:98 во деветтото коло од Првата македонска кошаркарска лига. Комплетната домашна прва петорка е „виновна“ за само втората победа на Куманово 2009 во девет одиграни кола. А прва по враќањето на Владимир Мирковски на клупата на кумановските „сино-бели’. Неверојатно …

Со „стотка“ се вратија насмевките во КК Куманово, доминација на Зивчевиќ Read More »