Tag : наука и технологија

Магазин Магазин слајдер Технологија

Ново истражување: Пред 4,5 милијарди години Месечината се создала при судир на Земјата со друга млада планета

Слободен Печат
Земјата изгубила дури 60% од својата атмосфера при судир со друга млада планета што ја создала Месечината, открило новото истражување. Во новото истажување предводено од...
Магазин Технологија

Во недостаток на храна, поларните мечки се јадат едни со други: Некои ги јадат и своите младенчиња!

Слободен печат
Руските научници се изненадени со феноменот кој станува сè позачестен на Арктикот, а при кој доаѓа до појава на канибализам меѓу поларните мечли. Како причина...
MacedonianAlbanian