Tag : насилникот

Магазин Магазин слајдер Семејство

Покажа како жртвите на семејно насилство можат да повикаат полиција без насилникот да сфати (ВИДЕО)

Слободен печат
Младата девојка Кетлин Мекголдрик (14) од Кливленд, САД стана хит на „TikTok“ откако објави видео во кое демонстираше како луѓето кои се жртви на семејно...
Хроника

ОЈО бара нов притвор за насилникот кој истепа малолетно девојче

Скопскиот јавен обвинител бара да му се продолќи притворот на 64-годишниот скопјанец кој на 23 миантиот месец истепа 14-годишно девојче. Од ОЈО велат дека насилниот...
Жена Магазин

„СТРАВУВАМ ЗА СЕМЕЈСТВОТО, МИ СЕ ЗАКАНУВА“ Брутално претепаната манекенка СТРАВУВА за животот

Слободен печат
Тања Ѓукиќ (24), српската манекенка која во јуни во Турција брутално беше претепана од тогашното момче Чагри Тортоп, инаку познат продуцент во Истанбул, вели дека...