23.8 C
Скопје

Tag : Направа

Вести Свет Слајдер

Во близина на Капитол пронајдена најмалку една експлозивна направа

МИА Агенција
Најмалку една експлозивна направа била пронајдена во близина на Капитол за време на демонстрациите на приврзаниците на американскиот претседател Доналд Трамп. Полицијата соопшти дека тоа...
Вести Свет

Германската полиција деактивира сомнителна направа во воз кај Келн, „Билд“ пишува за рачно изработена бомба

Слободен печат
Германската полиција денеска деактивира сомнителна направа во регионален воз во близина на Келн. Во полициското соопштение се наведува дека нивото на опасност ќе може да...