21.8 C
Скопје

Во близина на Капитол пронајдена најмалку една експлозивна направа

Полицијата соопшти дека тоа веќе не е закана. Демонстрантите веќе се симнуваат од скалите на Капитол.

Најмалку една експлозивна направа била пронајдена во близина на Капитол за време на демонстрациите на приврзаниците на американскиот претседател Доналд Трамп.

Полицијата соопшти дека тоа веќе не е закана. Демонстрантите веќе се симнуваат од скалите на Капитол.

Во меѓувреме Твитер оневозможи „одговор” (reply). ретвит или поддршка на твитви на Трамп до демонстрантите. Компанијата соопшти дека тоа поради ризик од насилства

Поврзани вести

Над 60 отсто од новите случаи на Ковид-19 во Лисабон се од индискиот сој

Слободен печат

ВИДЕО | И покрај забраната, на Стоунхенџ се собраа стотици ентузијасти

Слободен печат

Царовска: Истражни органи треба да утврдат како се правеле набавките на учебници

Слободен печат

Израелската војска успешно тестирала противавионски ласер

Слободен печат

ГАЛЕРИЈА: Радовиш го зафати силно невреме, откорнати се неколку дрвја

Слободен печат

Невреме во Струмица: Oткорнати дрвја и урнат електричен столб

Слободен печат

Остави Коментар