6.8 C
Скопје

Tag : награда 13 ноември

Вести Македонија Слајдер

Медицинските сестри: Зошто не изоставивте од наградата 13 Ноември?

Здружението на медицински сестри, техничари, акушерки и стоматолошки сестри „За нас“ е револтирано од деградирачкиот однос кој кон нивната професија го покажуваат честопати Здравствени власти....
Вести Македонија

ВМРО-ДПМНЕ: Наместо оставка, Караџовски со награда „13 Ноември”

Слободен печат
Вистински скандал е што наместо оставка на Жарко Караџовски за над 900 починати лица поради ковид пандемијата, градот Скопје, Петре Шилегов и власта на Заев...