Tag : национални првенства

Спорт Фудбал

ФИФА сака сезоната да се продолжи на неодредено време

Слободен печат
За разлика од УЕФА која инсистира сезоната во сите европски земји да се заврши до крајот на јуни или евентуално до крајот на јули, ФИФА...
Спорт Фудбал

Порака од УЕФА: Нема настап во Евро куповите ако не се завршат националните првенства

Слободен печат
УЕФА денеска ги повика сите земји членки да не ги откажуваат националните првенства и порача дека прави план според кој фудбал би се играл за...