Tag : музичка група

Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

„Спајс Грлс“ најавуваат враќање на филмското платно

Слободен печат
Познатите членки на групата „Спајс Грлс“ пред две години се вратија на сцената, а сега размислуваат и за враќање на филмското платно. „Девојките размислуваа како...
Културен печат

Концертна промоција на новиот албум на „Конкверинг лајон“ во МКЦ

Тони Димков
Тетовскиот даб, реге и кросовер бенд „Конкверинг лајон“ на 22 ноември, во 21 часот, во Младинскиот културен центар концертно ќе го промовира својот петти студиски...