16 C
Скопје

Tag : можности

Ваши финансии - Спонзорирана категорија

Златни можности за вашите пари

СП.
Колку често сте во недоумица околу користењето на бенефитите од вашите платежни картички? Ние ви истакнуваме три поволности на кои треба да обрнете внимание при...
Вести Свет Слајдер

Рајан за ковид-19 амбиентот: Владите со ограничени можности, луѓето со право се уморни од ограничувања

Слободен печат
Владите во Европа се соочуваат со многу тешка ситуација за контрола на зголемениот број на случаи на ковид-19, додека нивните граѓани се уморни од обновените...
Вести Економија

НЛБ Банка со можност за одложување на отплатата на кредитите за физички лица

Слободен печат
Периодот на одложена отплата на месечните кредитни обврски на клиентите – физички лица согласно Јавната понуда на НЛБ Банка за промена на договорните услови за...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскоп за 22 јули, среда – Пристигнуваат нови можности и идеи за поуспешна иднина!

Слободен печат
Овен Мора да ги прифатите и позитивните и негативните случувања на работното место. Свесни сте дека секогаш ќе има и убаво и грдо, тоа е...
Вести Економија

„Луфтханза“ може да остане без државната помош – акционер против влегување на државата во сопственоста на концернот

Слободен печат
Голем акционер на германската национална авиокомпанија „Луфтханза“ би можел да ја спречи помошта од државата, бидејќи се противи на „влес“ на државата во сопственичката структура...
Вести Економија

Бектеши: Трите пакети економски мерки беа донесени навремено и брзо

Слободен печат
Министерот за економија Крешник Бектеши на денешната прес – конференција што се одржа во Владата на Република Северна Македонија оцени дека реакцијата со донесувањето на...
Вести Економија

Ангеловска: При креирање на мерките Владата мислеше на сите

Слободен печат
Коронакризата освен што носи проблеми и ризици, отвора и можности за структурни промени, за создавање нов, подобар систем на функционирање истакна министерката за финансии Нина Ангеловска....
Вести Македонија Слајдер

Пендаровски: Борбата за повеќе права и еднакви можности треба да продолжи

Борбата за повеќе права и еднакви можности треба да продолжи додека и најранливите меѓу нас не ги уживаат основните човекови права и не прифатиме дека...
Вести Економија

Азески: Добивањето датум за почеток на преговорите значаен поттик за зголемена економска активност

Слободен печат
Членството во НАТО и добивањето датум за почеток на преговорите со ЕУ за земјава може да бидат значаен поттик за зајакнување довербата во државните институции,...
Магазин Семејство

Идеи за прослава на детски роденден: Нека биде настан за паметење!

Слободен печат
Ќе се согласите, роденденот е голем настан за секое дете, па слободно можеме да кажеме и најважниот ден во годината за повеќето деца. Доколку се...