28.8 C
Скопје

Tag : мотоциклизам

Останатo Спорт

Милер е херојот на „Дукати“, катастрофа на Квартараро!

Слободен печат
Возачот на „Дукати“, Џек Милер триумфираше на денешната трка од Мото ГП шампионатот за Големата награда на Шпанија. Австралиецот во Херез дојде до првата победа...
Останатo Спорт

Поранешен светски шампион во мотоциклизам ја загуби битката со коронавирусот

Слободен печат
Поранешниот двократен светски шампион во мотоциклизам во категоријата до 125 кубни сантиметри, Италијанецот Фаусто Гресини, почина денеска во Болоња, по компликациите предизвикани од коронавирусот. Гресини...