16 C
Скопје

Tag : монца

Останатo Спорт

ВИДЕО: Неславно заврши втората трка, Иџе доби удар кој не го очекуваше!

Слободен печат
Откако во саботната прва трка малку недостасуваше да се искачи на пиедесталот, денеска Игор Стефановски не ја заврши втората трка на патеката „Монца“, прв тркачки...
Останатo Спорт

Иџе ќе стартува од четвртото место на патеката „Монца“

Слободен печат
Завршија квалификациите за првата трка од ТЦР Италија шампионатот, македонскиот автомобилист Игор Стефановски имаше четврти најдобар резултат. Нашиот Иџе со својот Хјундаи i30 N TCR...
Останатo Спорт

„Летечкиот“ Македонец Иџе подготвен за новата сезона во ТЦР Италија

Слободен печат
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски – Иџе најави дека годинава ќе настапува во ТЦР италијанскиот шампионат. Според најавите ќе има доста исклучително добри возачи и се...
Спорт Фудбал

Македонскиот репрезентативец Трајковски има две понуди од Италија

Слободен печат
Александар Трајковски би можел повторно да игра на терените во Италија, информираат тамошните медиуми… Има договор со Мајорка до 30 јуни 2023 година, но ја...
Спорт Фудбал

Серија А од следната сезона збогатена за уште двајца македонски фудбалери!?

Слободен печат
Во тек се и натпреварите од втората италијанска лига, Серија Б и воедно се води борба за една од позициите кои водат во највисокиот ранг....
Спорт Фудбал

Берлускони го „украде“ македонскиот фудбалски талент Станковски!

Слободен печат
Суперталентираниот фудбалер на Работнички, Лука Станковски (18), од јуни кариерата ќе ја продолжи во Италија, негов следен клуб ќе биде Монца. Раководствата на двата клуба...
Спорт Фудбал

Три екипи од Серија Б со интерес за Несторовски

Слободен печат
Според италијанските медиуми македонскиот репрезентативен напаѓач би можел да го напушти Удинезе со кој има важечки договор до 30 јуни 2022 година. Интерес за Илија...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Се врати „Супер Марио“, гол на дебито за Монца!

Слободен печат
Фудбалерите на Монца играат на свој терен против Салернитана во мечот од 16 коло во италијанската Серија Б. Дебито во дресот на Монца го запиша...
Спорт Фудбал

Каков пресврт, Балотели на крајот заврши во тимот на Берлускони

Слободен печат
Иако самиот се пофали дека следна станица во кариерата на поранешниот италијански репрезентативец ќе биде Бразил и Васко де Гама, на крајот се случи пресврт....
Останатo Спорт

Иџе не ја заврши втората трка во Монца

Слободен печат
Македонскиот автомобилист Игор Стефановски-Иџе остана без поени на втората трка која се возеше во Монца во ТЦР шампионатот. Иџе извозе само пет кругови по што...