• мате павиќ

Тенисерите Мектиќ и Павиќ и донесоа ново злато на Хрватска

Мате Павиќ и Никола Мектиќ потврдија дека моменто се најдобриот дубл на светот. Тие во хрватското финале на олимпискиот турнир во Токио беа подобри од сонародниците Марин Чилиќ и Иван Додик со 6:4,3:6,10:6. По загубениот втор сет, Павиќ и Мектиќ освоија шест поени по ред во супер тајбрејкот и така го решија прашањето околу победникот …

Тенисерите Мектиќ и Павиќ и донесоа ново злато на Хрватска Read More »