29 C
Скопје

Tag : марсело галјардо

Спорт Фудбал

Позната судбината на Зидан, ќе ја заврши сезоната и ќе заменет со тренерот на Ривер

Слободен печат
Тренерот на Реал Мадрид, Зинедин Зидан, ќе ја заврши сезоната на клупата на „кралскиот“ куп и покрај срамната елиминација во Купот од третолигашот Алкојон. Претседателот...