17.8 C
Скопје

Tag : марија сакари

Останатo Спорт

Крејчикова и Пављученкова за титулата на Ролан Гарос

Слободен печат
Во второто женско полуфинале на грен слем турнирот во Париз денеска Барбора Крејчикова со резултат 2:1 ја елиминираше Марија Сакари од Грција. Противничка на чешката...
Останатo Спорт

Ролан Гарос: Во Париз ќе има нова шампионка, Сакари ја елиминира Швјонтек

Слободен печат
Марија Сакари во четвтфиналето на Ролан Гарос ја елиминира бранителката на насловот, Ига Швјонтек во два сета и тоа со 6:4,6:4 со што се пласира...
Останатo Спорт

Швјонтек за полуфинале против Сакари на „Ролан Гарос“

Слободен печат
Ига Швјонтек е последната четвртфиналистка на грен слем турнирот во Париз во женска конкуренција откако со резултат 2:0 во сетови 6:3 и 6:4 ја елиминираше...
Останатo Спорт

Серена Вилијамс елиминирана на Мастерс Синсинати

Слободен печат
Подобра од Серена Вилијамс беше грчката тенисерка Марија Сакари која славеше во три сета и тоа со 5:7,7:6,6:1. Серена по голема борба во првиот сет...
Останатo Спорт

Триумфира на завршниот Мастерс и си фати девојка, Циципас е вљубен до уши во тенисерка

Слободен печат
Стефанос Циципас е вистинско освежување во тенискиот свет оваа година. Младиот тенисер со триумфот на завршниот Мастерс во Лондон покажа дека тој е легитимен наследник...
Останатo Спорт

Уште една драма со среќен крај за Осака (ВИДЕО)

Слободен печат
Осака потешко од очекувањата ја елиминираше Белорусинката, во третиот решавачки сет имаше одлучувачки брејк во последниот гем. Јапонката продолжува успешно на „Ролан Гарос“, иако мораше...