• македонски пејач

ВИДЕО | Aдријан Гаџа со популарен ТикТок танц ги развесели своите следбеници

Адријан Гаџа вчера „изненади“ со одлично тик ток видео, кое го сподели и на инстаграм -профилот и ги развесели своите фанови и следбеници. Познат на публиката како одличен танчер и пејач, Адријан Гаџа одредено време се повлече од сцената, но причината за тоа беше насочување кон угостителството. Тој во населбата Скопје-Север отвори луксузен ресторан кој …

ВИДЕО | Aдријан Гаџа со популарен ТикТок танц ги развесели своите следбеници Read More »