ВИДЕО | Aдријан Гаџа со популарен ТикТок танц ги развесели своите следбеници

Адријан Гаџа/Instagram
Адријан Гаџа/Instagram

Адријан Гаџа вчера „изненади“ со одлично тик ток видео, кое го сподели и на инстаграм -профилот и ги развесели своите фанови и следбеници.

Познат на публиката како одличен танчер и пејач, Адријан Гаџа одредено време се повлече од сцената, но причината за тоа беше насочување кон угостителството. Тој во населбата Скопје-Север отвори луксузен ресторан кој се вика „Ча Ча“, и целосно е посветен на бизнисот.

Но вчера сподели  видео кое е во тек со најновите тик ток трендови – а тоа е синхронизиран танц со луѓе околу себе, а во случајов тоа беше персоналот од ресторанот. Гаџа во видеото повторно ги покажува своите танчерски способности, и доби многу позитивни коментари од своите пријатели и фанови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adrian Gaxha (@adriangaxha)

Пејачот беше дел од македонската поп сцена и е познат по своите хитови на македонски и албански јазик, а во 2008 беше дел од триото со Тамара и Врчак, каде настапија на Изборот на песна за Евровизија со песната „Let me love you“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Adrian Gaxha (@adriangaxha)

Видео на денот