Промовирани песните, трката започна: Слушнете и одберете го вашиот фаворит за македонски претставник на Евровизија 2022

Вечерва македонската јавност конечно имаше можност да ги слушне шесте песни кои се во трка да постанат претставник на Северна Македонија на овогодинешната Евровизија 2022 во Торино, Италија. Гласањето се одржува онлајн, а трае до 04.02.2022 година. Ова се песните кои се натпреваруваат: Ris Flower „Ris Flower“ е единствениот артист од Македонија кој е застапен …

Промовирани песните, трката започна: Слушнете и одберете го вашиот фаворит за македонски претставник на Евровизија 2022 Read More »