• љупчо палевски

Врховен суд утре ќе расправа по жалбата за продолжениот притвор на таткото на убиената Вања

Во Врховниот суд утре ќе се одржи јавна седница по жалбата против мерката притвор на Александар Ѓорчевски, осомничен во предметот за убиството на неговата ќерка, Вања Ѓорчевска. Како што информираат од Врховен, во кривичниот предмет познат во јавноста како „Убиството на 14-годишната Вања Ѓорчевска“, пред Врховниот суд на Македонија, оформен е предметот по жалба на …

Врховен суд утре ќе расправа по жалбата за продолжениот притвор на таткото на убиената Вања Read More »