7 C
Скопје

Tag : лозарите

Вести Македонија Слајдер

Владина финансиска помош за лозарите и оризопроизводителите

Владата на Република Северна Македонија на денешната 35-та седница донесе измени и дополнувања на Програмата за финансиска поддршка во земјоделството за 2020 година, и донесе...
Вести Економија

ЛОЗАРИТЕ СЕ ЖАЛАТ: Триесет години цената на грозјето не е покачена

Слободен печат
Триесет години цената на грозјето е иста, непроменета, а винариите се најголемите уништувачи на лозарството, се пожалија производителите во вечерашната „24 Анализа” на која учествуваше...